استراتژی رسانه های اجتماعی

افزودن به لیست علاقه مندی ها
تاریخ انتشار 1396-07-27
ایجادشده توسط

توضیحات

social

 

چگونه یک استراتژی رسانه اجتماعی بسازیم؟

رسانه‌­ی اجتماعی یکی از قوی­ترین ابزارها در مجموعه­ی بازاریابی شما است.اگر از آن به درستی استفاده کنید، می­توانید یک ارتباط شخصی قوی با مشتریان بالقوه­ی خود برقرار سازید. با این حال، بازاریابان اغلب این اشتباه را می­کنند که بدون برنامه‌­ای روشن قدم در رسانه­‌های اجتماعی می­گذارند. در بهترین حالت، این کار اتلاف وقت است - و در بدترین حالت، می­تواند منجر به یک فاجعهشود. برای بهره مندی از رسانه­های اجتماعی، باید یک استراتژی واضح ایجاد کنید که آنچه که در تلاش برای رسیدن به آن هستید، اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند و در حال انجام چه رقابتی هستید را در برگیرد.

در اینجا چند نکته برای کمک به شروع کار شما ذکر شده است:

اهداف خود را درک کنید

همانند هر سفری، گام اول در ایجاد استراتژی بازاریابی رسانه­های اجتماعی، این است که بدانید کجا می­خواهید بروید. هدف از تلاش بازاریابی رسانه­ی اجتماعی شما چیست؟ آیا می­خواهید آگاهی از نام تجاری خود را ایجاد کنید یا افزایش دهید؟ آیا به دنبال افزایش فروش یا ترافیک وب سایت هستید یا هر دو؟ آیا هدف شما ایجاد وفاداری مشتری و افزایش ابقا است؟ این اهداف متقابلا منحصر به فرد نیستند، اما باید بر روی یک یا دو مورد تمرکز کنید: اگر خود را بیش از حد محدود کنید، قادر به انجام هیچ کاری نخواهید بود.

اهداف قابل اندازه گیری ایجاد کنید

وقت آن است که مقاصد روشنی را بر اساس اهداف خود تعیین کنید. برای تعیین هدف بر روی استراتژی S.M.A.R.T. تمرکز کنید تا مطمئن شوید که اهداف شما مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان است.

به عنوان مثال، اگر شما یک بازاریاب B2B هستید که به دنبال افزایش فروش است، ممکن است تصمیم بگیرید که در ماه 100 لید آنلاین[1] اضافی تولید کنید. از سوی دیگر، اگر هدف شما آگاهی از نام تجاری باشد، ممکن است بخواهید تعداد دفعاتی که برند شما در رسانه­های اجتماعی مورد اشاره قرار می­گیرد، 50 درصد افزایش یابد. در تمام این موارد، این مقاصد باید مستقیما به اهداف کسب و کار شما گره خورده باشند و باید قابل دستیابی باشند. در غیر این صورت، فقط خواب و خیال هستند.همچنین، اطمینان حاصل کنید که مقاصد شما محدودیت زمانی دارند. به عنوان مثال، شما باید در عرض شش ماه به آن رشد 50 درصدی در آگاهی از برند دست یابد، نه در زمانی نامشخص در آینده. پس از اینکه مقاصد خود را تعیین کردید، مطمئن شوید که می­توانید آن­ها را اندازه گیری کنید.ابزارهای مناسب را برای ردیابی و تجزیه و تحلیل هر یک از آن­ها پیدا کنید، تا بتوانید پیشرفت خود را کمّی سازید. این کار نه تنها به شما اجازه می­دهد بدانید در کجای کار قرار گرفته­اید، همچنین به شما کمک می­کند خیلی زود مشکلات را شناسایی کرده و در صورت نیاز روش خود را اصلاح کنید.

مشتریان خود را مشخص کنید

اکنون می­دانید که کجا می­روید، اما هنوز نمی­دانید که چگونه به آنجا برسید. یک راهبرد موفقیت آمیز رسانه­ی اجتماعی به معنای هدف­گیری افراد مناسب با پیام­های مناسب است.برای انجام این کار، باید مخاطبان خود را درک کنید. به عنوان مثال، اگر واقعا می­خواهید به جوانان حرفه­ای بسیار پویا دست یابید که علاقمند به فناوری هستند، هدف قرار دادن افراد در گروه سنی 18 تا 35 سال هیچ فایده­ای ندارد.

بهترین راه برای انجام این کار ایجاد پرسوناهایخریدار است. بنشینید و یک نمایه­ی دقیق از مشتری ایده آل خود ایجاد کنید. با دادن یک اسم به آن­ها شروع کنید.آن­ها چند ساله هستند؟ درآمد آن­ها چه قدر است؟ آیا بچه دارند؟ چه چیزی را دوست دارند یا دوست ندارند؟ چه چیزی به آن­ها انگیزه می­دهد؟ و غیره. اگر بیش از یک مشتری ایده آل دارید، یک پرسونا برای هر یک از آن­ها ایجاد کنید.

به رقیب نگاه کنید

هنگامی که صحبت از رسانه­های اجتماعی می­شود، رقبای شما می­توانند اطلاعات زیادی در مورد اینکه چه چیزی عملکرد خوبی دارد و چه چیزی عملکرد خوبی ندارد، در اختیار شما قرار دهند. گذشته از همه، آن­ها همان مشتریانی را هدف قرار داده­اند که شما هدف قرار داده­ای. اگر رقیب خود را نادیده بگیرید، یک فرصت فوق­العاده برای یادگیری از موفقیت­ها و اشتباهات آن­ها را از دست داده­اید.

برای تحقیق در مورد رقبای خود، با انتخاب سه یا چهار مورد از بهترین آن­ها شروع کنید.ببینید که در کدام شبکه­های اجتماعی فعالیت دارند و محتوای آن­ها را مطالعه کنید.آیا خنده­دار است یا جدی؟ از چه نوع منابع فرهنگی استفاده می­کنند؟ آیا در وهله­ی اول در مورد محصول خود صحبت می­کنند، یا بر روی چیزهای دیگری تمرکز دارند؟

به عنوان مثال، اگر شما اسنوبورد می­فروشید، آیا رقبای شما در مورد نحوه عملکرد اسنوبورد خود صحبت می­کنند، یا ویدیوهای شگفت انگیزی در مورد اسنوبورد ارسال می­کنند که تصادفا شامل محصول آن­ها است؟ سپس، ببینید کدام رقیب عملکرد بهتری دارد (مثلا چه میزان تعامل - نظر، اشتراک، لایک - در به­روزرسانی­های فیس بوک خود دریافت می­کنند). این به شما این امکان را می­دهد که تعیین کنید کدام استراتژی عملکرد خوبی دارد و کدام یک عملکرد خوبی ندارد.

پیام­های خود را توسعه دهید

اکنون درک درستی از مشتریان ایده آل و رقبای خود دارید، وقت آن ر

 

سیده است که پیام­های خود را بسازید. این محتوای دقیق نیست؛ بلکه مجموعه­ای سطح اول از پیام­های کلیدی است که فکر می­کنید بر اساس پرسوناهایی که ایجاد کرده­اید، با مشتریان شما سازگار است. دو یا سه پیام را انتخاب کنید، سپس هر یک را به سطح پایین­تری بشکنید و یک سلسله[3] مراتب پیام­رسانی ساده ایجاد کنید.

هیچ ایرادی ندارد که برخی از ایده­های پیامرسانی موفقیت­آمیز رقبای خود را به کار گیرید اما سعی کنید پیام­های اصلی ایجاد کنید که شما را جدا کند - این به شما کمک می­کند که یک صدای برند منحصر به فرد ایجاد کنید. از خلاق بودن نترسید زیرا حضور شما در رسانه­های باید هیجان انگیز باشد، نه خسته کننده.

کانال­های خود را انتخاب کنید

تمام پلتفرم­های رسانه­های اجتماعی یکسان نیستند.شما باید موارد مناسب را برای محصولات یا خدماتی که می­فروشید انتخاب کنید.

به عنوان مثال LinkedIn یک پلت فرم خوب برای اهداف فروش کسب و کار به کسب و کار است در حالی که اگر در کسب و کار مد هستید، Pinterest ممکن است گزینه­ی بهتری باشد. هنگامی که به رقبای خود نگاه می­کنید، برخی از این کانال­ها آشکار می­شوند اما مراقب باشید که سایر کانال­های مربوطه را نادیده نگرفته باشید.

شما همچنین باید اثرگذارانی را شناسایی کنید که می­توانند به مخاطبان مورد نظر شما دست یابند. وبلاگ­نویسان خوب سطح اعتماد بالایی را به خوانندگان خود القا می­کنند و در ایجاد آوازه حول نام تجاری شما حتمی و ضروری هستند.وقت بگذارید و مناسب ترین وبلاگنویسان را شناسایی کنید سایت­هایی مانند سایت من، Tomoson، می­توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

یک طرح محتوا بسازید

در نهایت، شما باید یک طرح محتوای قوی تهیه کنید که مطالب جذاب را ارائه دهد.محتوا باید با پیام کلی شما هماهنگ و با کانال­های مورد استفاده شما متناسب باشد.این بیشتر از اطلاعات فقط محصول است - در مورد چگونگی ارائه ارزش واقعی مخاطبان خود فکر کنید. این چیزی ورای صرفا اطلاعات محصول است به این فر کنید که چگونه می­توانید ارزش واقعی را به مخاطب خود انتقال دهید. تنها به دنبال یک نوع رسانه نباشید ترکیبی از فیلم­ها، راهنماها، اینفوگرافیک­ها و سایر سبک­ها، مشتریان بالقوه شما را به طور موثرتری درگیر خواهد کرد.همچنین محتوا را به عنوان چیزی درنظر نگیرید که یک بار پست می­کنید. شما باید حضوری مداوم در رسانه­های اجتماعی داشته باشید که شامل ارائه مطالب تازه به صورت منظم است.

 

جزئیات آگهی

شناسه آگهی: 8
نمایش داده شده: 876
انقضا: 1414-06-16

نظرات

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سفارش پروژه

از طریق فرم زیر میتوانید با ما در ارتباط باشید و فایل های خودتان را برای بررسی کارشناسان ما ارسال نمایید. تمامی فایل ها بررسی و از طریق پیامک به شما اطلاع داده میشود.
حداکثر 10 فایل
فایل های مجاز jpg, jpeg, docx, doc, sav, rar, zip, png, pdf, exel, txt
 

0912-2116413

 

               support@royayeziba.com                 

info@royayeziba.com  

hr.tafaghodi@yahoo.com

 راهنما   | درباره ما  تماس با ما

 

تمامی حقوق این سایت محفوظ است